F1 2019 - Hamilton King iz Velike Britanije - Formula 1
1 Formula

Dvojček Mercedesa na VN Velike Britanije: Lewis Hamiton je prestopil domači odsek pri Silverstonu pred soigralcem Valtterijem Bottasom in Charlesom Leclercom (Ferrari)

Lewis Hamilton osvojen VN Velike Britanije a Silverstone: v desetem testu Svet F1 2019 - značilen povoj Mercedes – britanski dirkač je ciljno črto prečkal pred moštvenim kolegom Finnom Valtteri Bottasin v Monaku Charles Leclerc (Ferrari).

Zasluge: Fotografija Brin Lennon / Getty Images

Zasluge: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

Sebastian Vettel končal je na šestnajstem mestu, potem ko je v trku na zadnji strani padel v 36. krogu Max Verstappen (5.): Nemški voznik se je do konca dirke srečal s poškodovanim avtomobilom in ga tudi odpeljal 10 sekund di globa zaradi povzročitve nesreče.

Svetovno prvenstvo F1 2019 - poročila o Veliki Britaniji

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton prevladoval VN Velike Britanije a Silverstone in - nezadovoljen - si je prislužil tudi bonus točko zahvaljujoč hitra vožnja pridobljeno z obrabljenimi pnevmatikami.

Za angleškega voznika, ki je Bottasu s pomočjo ukradel prvo mesto varnostni avto (a bi vseeno zmagal, saj bi se njegov soigralec moral spet ustaviti v boksih) To je peti uspeh na zadnjih šestih Grand Prixih. Svet F1 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas včeraj je bilo super (palica) in v prvih krogih VN Velike Britanijeko se mu je uspelo ubraniti Hamiltonovih napadov. Po postanku coquiquierja (ki ga daje prednost varnostnemu avtomobilu) je končal na drugem mestu, vendar se ne bi pripeljal na vrh stopničke. Silverstone: menjava pnevmatik mu še ne zadošča.

Pomemben podprvak za finskega voznika, a tudi šesta zaporedna VN brez zmag: naslov svetovnega prvaka gre vse dlje ...

Charles Leclerc (Ferrari)

Čustva in vsebina: Charles Leclerc (3.) je končal četrto stopničko po vrsti in bil protagonist izjemnega dvoboja z Verstappenom in neverjetnega prehitevanja proti Gasleyju.

Sedaj so le tri točke, ki kolesarja Principality ločijo od njegovega soigralca Vettela: kdo bi na to pomislil na začetku sezone?

Pierre Gasly (Red Bull)

A Silverstone videli smo najboljše Pierre Gasti ves čas: Transalpski kolesar se je dobro odzval na tiste, ki so ga kritizirali po dirki pred dvema tednoma v Avstriji.

Včeraj je imel najboljši položaj na mreži (peto mesto), danes pa je na dirki pokazal najboljši položaj v karieri: 4..