F1 2019: Dvojni Mercedes na Kitajskem, zmaga Hamiltona - Formula 1
1 Formula

Tudi na Veliki nagradi Kitajske v Šanghaju - tretji krog svetovnega prvenstva F1 2019 - je Mercedes dosegel dvojni rezultat: prvi Hamilton, drugi Bottas.

Kot smo pričakovali Lewis Hamilton osvojen VN Kitajske a Šanghaj in prevzel poveljstvo Svet F1 2019... Dirka, za katero je značilna prevlada Mercedes, avtor oklepajev zahvaljujoč drugemu mestu Valtteri Bottas.

VIRI: Fotografija Charles Coates / Getty Images

VIRI: Fotografija Dan Istitene / Getty Images

VIRI: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

VIRI: Fotografija Clive Mason / Getty Images

La Ferrari s tretjim mestom Sebastian Vettel in peti kvadrat s Charles Leclerc... Napake v strategiji so Cavallinu preprosto preprečile, da bi zasegel četrto mesto. Max Verstappen: Srebrne puščice so bile danes veliko hitrejše.

Svetovno prvenstvo F1 2019 - Velika nagrada Kitajske: poročila

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas в GP na Kitajskem bil je protagonist določene dirke: Hamilton ga je posmehnil, potem ko je osvojil pole position.

Za finskega voznika je to tretja stopnička po vrsti: res ni slabo.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton Zmagal Šanghaj kljub vsemu (pred kvalifikacijami je bil Ferrari še vedno favorit) dosegel pole position in prevladoval na dirki.

Vrhunske številke za aktualnega svetovnega prvaka: četrta zmaga na zadnjih petih Grand Prixih, peta stopnička po vrsti, prvo mesto na Svet F1 2019 in 14 stopničk na zadnjih 15 Grand Prixih.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Prvo stopničke v sezoni za Sebastian Vettel в VN Kitajske Začel je slabo: na začetku ga je prehitel soigralec Leclerc, v 11. krogu pa je potreboval ukaz za ukaz, da si je povrnil položaj.

V drugi etapi dirke se je odrešil z določitvijo popolnega časovnega razporeda, a Mercedes je bil danes nedosegljiv.

Charles Leclerc (Ferrari)

Brez napačne stenske strategije Ferrari danes Charles Leclerc končal je na četrtem mestu, pred Verstappenom (ali celo tretjim, pred Vettelom).

Monaco je bil v 11. krogu prisiljen izstopiti iz boksa, da bi naredil prostor soigralcu in premagal preveč krogov z pnevmatike zaostaja.

Mercedes

Tretje mesto v prvih treh igrah Svet F1 2019.

La Mercedes prevladuje v sezoni EA Šanghaj bil je – tako kot v Melbournu in za razliko od Sahirja – najhitrejši enosed na prvenstvu.