Daniel Ricciardo, junaška zmaga v Monte Carlu - Formula 1
1 Formula

Daniel Riccardo je osvojil Veliko nagrado Monte Carla, potem ko je v Red Bullu tekel 2/3 dirk brez sedme prestave. Herojski podvig

Herojska zmaga Riccardo в Velika nagrada Monaka a Монте-Карло: Avstralski voznik je osvojil šesti krog Svet F1 2018 držite druge kolesarje 2/3 razdalje z enim rdeči bik prikrajšana za sedmo prestavo.

Epski podvig, ki je zmanjšal uvrstitev na svetovnem prvenstvu. Prehajamo na boj za naslov Sebastian Vettel с Ferrari (danes je 2. na cilju) e Lewis Hamilton (3 °) s Mercedes v triello?

Svetovno prvenstvo F1 2018 - VN Monaka: poročila

Daniel Riccardo (Red Bull)

Un Velika nagrada Monaka nepozabno za Riccardo, njegov drugi uspeh v sezoni in prva zmaga Монте-Карло... Po prevladovanju prostih treningov in kvalifikacij ter po odličnem začetku se je znašel v upravljanju rdeči bik karkoli, samo ne v formi. Kljub odsotnosti sedme prestave (kazen na več hitrih odsekih monaške proge) je uspel prehiteti vse tekmece in se povzpeti na najvišjo stopničko stopničke.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel - drugi v cilju - proti tako hitremu Riccardu ni mogel narediti več. Tretja stopnička Монте-Карло Pridobljen v zadnjih štirih letih mu je Hamiltonu odgriznil 3 točke.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Prav tako Lewis Hamilton - tako kot Vettel - zasedel tretje mesto med "prvimi tremi" v Velika nagrada Monaka v zadnjih 4 letih. Vendar se zdi, da britanski voznik nikoli ni mogel napasti Ferrarija (verjetno zaradi neoptimalnega upravljanja pnevmatik).

Max Verstappen (Red Bull)

Nosite prekletstvo Монте-Карло kaj preprečuje Max Verstappen stopite na stopničke. Vendar je nizozemski kolesar imel vse, kar je bilo potrebno za uspeh: po neverjetnih rezultatih v prostem treningu je ogrozil svojo dirko, ko se je ob koncu PL3 zaletel v ograjo. Ker se ni mogel uvrstiti, je začel z zadnjega mesta na lestvici in mu je zaradi serije čistih in prepričljivih prehitevanj uspelo končati dirko na devetem mestu.

rdeči bik

Mercedes je imel prav: rdeči bik bi bil stroj za zmago Монте-Карло... Avstrijski avtomobili so prevladovali pri prostem treningu, po včerajšnji jutranji nesreči v Verstappenu pa je bil to edini Riccardo, ki je dokazal vrednost tega avtomobila na cestah Kneževine. Rezultat? Zmaga, drugi pol v zadnjih treh Velika nagrada Monaka in tretja zaporedna dirka na tej progi z vsaj enim mestom v "najboljših treh".