Lando Norris: prihodnost britanske F1? – Formula 1 – Ikona koles
1 Formula

Lando Norris je eden najzanimivejših mladeničev v motošportu: zmagal je (skoraj) povsod v mladinskih divizijah in dobro začel svojo avanturo F1 z McLarnom.

Lando Norris je eden najzanimivejših mladih kolesarjev na svetu: zmagal je (skoraj) povsod v manjših ligah in debitiral leta F1 с McLaren vse je presenetil z 8. mestom v kvalifikacijah. Spoznajmo ga skupaj Zgodovina.

Lando Norris: biografija

Lando Norris rojen 13 Bristol (Združeno kraljestvo): sin enega najbogatejših ljudi v Angliji, s katerim začne teči kart pri 9 letih, kar se takoj še posebej hitro pokaže.

Kart kartinga

Leta 2013 Landau prevladuje v karting sezoni in osvoji tri pomembne trofeje: mednarodni superpokal CIK-FIA KFJ, evroserijo WSK v razredu KF3 in evropsko mladinsko prvenstvo KF CIK-FIA.

Naslednje leto Lando Norris konča izkušnje z mano kart diplomant svetovnega prvaka, istega leta pa se trgovina z eno znamko konča na tretjem mestu Gineta.

Enosedežna zmaga

Norris prepričuje tudi prehod na enosedežna vozila. Leta 2015 je osvojil britansko prvenstvo. F4, naslednje leto je prejel dva naslova (evropski in severnoevropski) v Formula Renault 2.0 in zmagal v seriji New Zealand Toyotina dirkalna serija.

Niz uspehov, ki zagotavljajo Lando Norris vstop v mladinski program leta 2017 McLaren: Britanski voznik še naprej prepričuje z evropskim prvakom F3 in drugo mesto na VN Macau.

F2 in F1

Leta 2018 Lando (imenovan za preizkuševalca McLaren) zaseda drugo mesto v prvenstvu F2 za rojaka George Russell in pred Tajcem Aleksander Albon naslednje leto pa je debitiral leta F1 с McLaren... Med prvim nastopom za Veliko nagrado Avstralije je vse presenetil z osmim v kvalifikacijah in 8. na dirki (boljši od najbolj izkušenega soigralca, Španca. Carlos Sainz Jr., prisiljen izstopiti po nekaj krogih).