Ford Bronco je končal na tretjem mestu na reliju NORRA Mexican 1000 v Baja California.
Članki

Od 25. do 29. aprila je Baja California gostila mehiški reli NORRA 1000, enega najzahtevnejših terenov na svetu, ki ga je Ford Bronco 2021 lahko prevozil brez težav in končal na tretjem mestu v svoji kategoriji.

uspelo zavzeti eno prvih mest na mehiškem reliju NORRA 1000, ki se je končal 29. aprila. , zasedel tretje mesto na stopničkah v svoji kategoriji in tako postal eden prvih, ki mu je v petih dneh tekmovanja uspelo v celoti prečkati puščavo Baja California.

Izziv sta sprejela Jamie Groves in Seth Golawsky, dva veteranska inženirja znamke, na krovu avtomobila s štirimi vrati, ki se je prebijal skozi puščavo Baja California, enega najtežjih in najnevarnejših terenov v svetu dirk. Blagovna znamka je že večkrat dirkala na tej stezi, zato njen nastop tukaj resnično pomeni še en preizkus vzdržljivosti in zmogljivosti poleg vseh drugih pred lansiranjem.

»Bronco ima dolgo in uspešno zgodovino tukajšnjega dirkanja, zato smo želeli preizkusiti novi Ford Bronco kot naš zadnji test. Zgrajeno divje ekstremno testiranje, in presegel naša pričakovanja o uspešnosti v tem zahrbtnem okolju. Ta dirka je ključna zadnja zastava, ki potrjuje, kaj lahko Bronco naredi pred lansiranjem,« je dejal Jamie Groves, tehnični vodja Bronca.

Spodnja Kalifornija je znana po nepredvidljivem scenariju, kjer se vozila srečajo z različnimi ekstremnimi vremenskimi razmerami in različnimi vrstami terena (blato, mulj, suha jezera, slana močvirja, skalnat teren), zaradi surovosti katerih mnogi sčasoma zapustijo cesto. Zato služi kot nesporen dokaz moči in zmogljivosti vsakega vozila, ki ga premaga.

Tisti, ki je tekmoval, je imel nekaj sprememb, ki so presegale tovarniško zasnovo. Inženirji so dodali varnostno kletko, varnostne pasove, dirkalne sedeže in opremo za gašenje požarov. Poleg tega je imel 6-litrski motor EcoBoost V2.7 s samodejnim menjalnikom in opcijskim menjalnikom. Sistem vzmetenja je uporabljal blažilnike Bilstein, pnevmatike pa so bile 33-palčne pnevmatike BFGoodrich za vse terene.