10 najboljših slikovitih točk v Oklahomi
Vsebina
Zvezna država Oklahoma na srednjem zahodu je znana po svojih prerijah, visokogorju, majhnih gorah in mešanici kultur. Vpliv ameriških staroselcev je velik, saj je še vedno v uporabi 24 plemenskih jezikov, v neposredni bližini pa živijo cvetoče nemške, škotske in škotsko-irske skupnosti. Ker je dom več kultur, gosti tudi široko paleto divjih živali in avtohtonih rastlin. Če želite začeti raziskovati to raznoliko zvezno državo, razmislite o uporabi ene od teh preizkušenih slikovitih cest v Oklahomi kot izhodiščne točke, preden se podate po svoji poti skozi preostanek te spektakularne regije:
št. 10 - Oklahoma Highway 10
Začetna lokacija: Tahlequah, v redu
Končna lokacija: Muscogee, v redu
dolžina: Milja 34
Najboljša vozna sezona: Pomlad poletje
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Idealna za lagodno jutranjo ali popoldansko vožnjo skozi zelene gozdove in skalnate pečine, je ta pot vzdolž avtoceste 10 vredna uživanja in ne hitenja. Ne pozabite se ustaviti na zgodovinskem mestu Fort Gibson, ki je bilo nekoč vojaško postojanko na indijskem ozemlju in še danes ohranja 29 zgradb. Ko ste v državnem parku Greenleaf, uživajte v eni od številnih pohodniških poti ali preizkusite svoje sposobnosti na igrišču za golf z 18 luknjami.
#9 - Nostalgična pot 33
Začetna lokacija: Guthrie, v redu
Končna lokacija: Perkins, v redu
dolžina: Milja 26
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Popotniki na tej poti se lahko počutijo, kot da so bili prepeljani v preteklost na tej poti skozi osrednjo mejno državo. V Guthrieju obvezno obiščite Santa Fe Depot, srce mestnega življenja v 1900. stoletju, ali pa pred potovanjem obiščite kavarno Stable's Café, kjer si lahko privoščite jedi z vesternom in slastne zrezke. Ko ste v Perkinsu, obiščite trg Oklahoma Territory Square, muzej na prostem z več obnovljenimi zgradbami, vključno z enosobno šolo iz 1800. stoletja in brunarico iz leta 1901.
št. 8 - Oklahoma Highway 20
Začetna lokacija: Claremore, v redu
Končna lokacija: Spavino, dobro
dolžina: Milja 40
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Ta vijugasta cesta mimo jezer in prostranih površin je polna nenavadnih postankov in razvedril. Od spominskega muzeja Willa Rogersa v Claremoru, posvečenega domorodcu iz Oklahome z veliko zbirko spominkov, do raziskovanja, kako je majhno mesto Uh-Oul dobilo ime po klepetu z domačini, tega potovanja ne boste kmalu pozabili. Za bolj tradicionalno zabavo se odpravite do turkiznih voda jezera Spavino v državnem parku Grand Lake v Oklahomi.
Št. 7 - Državni parki poti 8.
Začetna lokacija: Zasvetil si, v redu
Končna lokacija: Hinton, v redu
dolžina: Milja 31
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Ta pot je polna zanimivih geoloških značilnosti, pomešanih s skalami in kanjoni regije, zato je vizualno zelo privlačna. V Watongu si vzemite čas za raziskovanje državnega parka Roman Nose, ki vsebuje tri naravne izvire, za katere so Indijanci nekoč verjeli, da imajo zdravilne lastnosti. Proti koncu potovanja je državni park Red Rock Canyon s številnimi pohodniškimi potmi, zasnovanimi za vse ravni spretnosti, od začetnika do strokovnjaka.
Št. 6 - državni park Quartz Mountain.
Začetna lokacija: Altus, OK
Končna lokacija: volk samotar, v redu
dolžina: Milja 27
Najboljša vozna sezona: Pomlad poletje
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Osrednja točka te poti je 2,040 čevljev visoka Quartz Mountain, ki je bila nekoč visoka 20,000 čevljev, preden je erozija naredila svoje, in se nahaja na zahodnem koncu gorovja Wichita. Gora z bogatimi nahajališči kremena zasije, ko jo obsije sonce. Gleda na jezero Althaus v mestecu Lügert, kamor se obiskovalci množijo, da bi plavali, lovili ribe in čolnarili.
Št. 5 - Slikovita pot Gorskih vrat.
Začetna lokacija: Nebesa, v redu
Končna lokacija: Nebesa, v redu
dolžina: Milja 11
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Čeprav je to potovanje precej kratko, ni brez spektakularnih razgledov na gore Ouachita, saj poteka vzdolž rek Mountain Fork, Black Fork in Glover. Spomladi je območje prekrito z divjimi rožami, ki lahko navdihnejo prav vsakega fotografa interierjev. Z višinami, ki segajo do 2,600 čevljev nad morsko gladino, obstaja več krajev za snemanje in ogled pokrajine dolge milje.
#4 – Pot 66
Začetna lokacija: Miami, OK
Končna lokacija: Eric, v redu
dolžina: Milja 337
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Čeprav Route 66 ni preživela tako, kot je nekoč, del, ki je nekoč potekal v Oklahomi, leži večinoma na Route 44 in je še vedno poln ikoničnega šarma in obcestnih znamenitosti. Ljubitelji motociklov lahko obiščejo Route 66 Vintage Iron Motorcycle Museum v Miamiju, znan po zbirki spominkov Evel Knievel. Ta del zvezne države je poln majhnih kavarn s preprosto, doma pripravljeno hrano, več o zgodovini tega potovanja pa lahko izveste v muzeju Oklahoma Highway 66 v Clintonu.
Št. 3 - gore Wichita
Začetna lokacija: Elgin, v redu
Končna lokacija: Izgubljeno jezero, OK
dolžina: Milja 28
Najboljša vozna sezona: Vse
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Ta pot se začne v mestecu Elgin, znanem po nacionalnem pokopališču Fort Sill, in poteka skozi različne terene, preden se konča pri Lost Lakeu v zavetišču za divje živali v gorah Wichita. Na travnatih prerijah, skalnatih osamelcih, križiščih in vodnih telesih je veliko možnosti za fotografiranje. Čeprav ni pomanjkanja krajev, kjer bi se lahko ustavili in uživali v razgledih ali se sprehodili po poti, bi se pohodniki morali ustaviti v Turškem mestu prerijskih psov in opazovati črnorepe prerijske pse, ki tekajo naokoli, kot da jih nihče ne gleda.
Št. 2 - Slikovit prelaz na gorski prelaz.
Začetna lokacija: Stran, OK
Končna lokacija: Octavia, v redu
dolžina: Milja 28
Najboljša vozna sezona: Jesen, Pomlad, Poletje
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Ta gorska cesta prečka gorske vrhove in poteka skozi 26,445 hektarjev veliko nacionalno rekreacijsko območje Winding Stair Mountain in je še posebej lepa jeseni, ko se listje menja. Ustavite se v Arboretumu Kerr, da uživate v pokrajini, ali pa se sprehodite po poti za tesnejši stik z naravo. Za tiste, ki želite preživeti malo več časa in uživati v lepotah regije, je na voljo več kampov, kjer lahko prenočite.
Št. 1 - Talimena Scenic Drive
Začetna lokacija: srečno, dobro
Končna lokacija: Mena, AR
dolžina: Milja 52
Najboljša vozna sezona: Pomlad poletje
Oglejte si to vožnjo v Google Zemljevidih
Od Talihine do Arkansasa je to potovanje skozi gore Ouachita polno slikovitih razgledov in možnosti za rekreacijo. Cesta je precej ovinkasta in vmes ni možnosti dolivanja goriva, zato je priprava nujna, preden se odpravite na pot, a trud se več kot splača. Pot poteka skozi bujna območja zimzelenih in listavcev s številnimi vrstami na visoki nadmorski višini, izvir Horvatif, poimenovan po razbojnikih, ki so tu taborili, pa je dober kraj za postanek in sprehod po poteh ali uživanje v pikniku.